Κύπελλο ΕΠΣΚ: ΑΟΠ - Αστέρας Μαρμάρων 6-0

Τη νίκη με το επιβλητικό 6-0 πήρε ο ΑΟΠ, κερδίζοντας τον Αστέρα Μαρμάρων για την πρώτη φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Κυκλάδων.

Η ομάδα των Μαρμάρων που επέστρεψε στις επίσημες διοργανώσεις της ΕΠΣΚ έδειξε αδύναμη, αφού ακόμα δεν είναι πλήρης στο ρόστερ της και αντιμετωπίζει προβλήματα με τα δελτία των ποδοσφαιριστών της.

Ο ΑΟΠ προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με το Γαβαλά, διπλασίασε τα τέρματά του στο 17ο λεπτό με το Γιουρτζίδη και έκλεισε το ημίχρονο με 3-0 με γκολ που πέτυχε στο 17ο λεπτό ο Σένκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 με γκολ και πάλι του Γαβαλά στο 50ο λεπτό, στο 62ο λεπτό με τον Κληρονόμο έγραψε το 5-0 και ο Κ. Σαρρής έγραψε το τελικό 6-0 στο 72ο λεπτό.

Ο ΑΟΠ θα μεταβεί την Κυριακή στη Νάξο, όπου θα αντιμετωπίσει το Φιλώτι για τη δεύτερη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΚ.

Οι πρωταγωνιστές:

ΑΟΠ: Βασιλάρης, Τσούκε, Ρομάριο, Σκιαδάς, Σένκα, Χατζία, Φραντζεσκάκης, Γαβαλάς (Κ. Π. Σαρρής), Μπέρτι, Τριανταφυλλίδης (Κληρονόμος), Γιουρτζίδης (Κ. Σαρρής).

Αστέρας Μαρμάρων:  Πούλιος, Ρούπας, Σ. Μπελούκης, Τ. Μπελούκης, Αλ. Αλιμπράντης, Γ. Αλιμπράντης, Αντιπαριώτης, Χριστόφορος, Βερνίκος, Μ. Σάμιος, Ν. Σάμιος.

Διατητής Ευαγ. Ρούσσος με βοηθούς τις κ.κ. Ψαρρά και Μαργαρίτη.