Η βοηθός διαιτητή στον αγώνα του ΑΟΠ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα (1-2)

Την πρώτη του φετινή ήττα γνώρισε φέτος ο ΑΟΠ, καθώς έχασε με 1-2 στο δημοτικό στάδιο Πάρου από τον ΑΟ Μυκόνου, στο πλαίσιο της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Κυκλάδων.

Η Παριανή ομάδα προηγήθηκε 1-0 στο 14ο λεπτό με τον Γιουρτζίδη και δέχθηκε στη συνέχεια ένα γκολ από τον Αλμπάνη στο 15ο λεπτό και από τον Κρίτσα στο 71ο λεπτό.

Κρίσιμη φάση για την πορεία του αγώνα ήταν στο 15ολεπτό, μετά το γκολ της Μυκόνου, όταν η βοηθός διαιτητή, Ιουλιανή Ψαρρά, δεν είδε μπροστά στα μάτια της την αντιαθλητική ενέργεια παίκτη της Μυκόνου και έτσι δεν αποβλήθηκε ο ποδοσφαιριστής.

Ο ΑΟΠ αγωνίστηκε με τους: Χανιώτη,  Καντιώτη, Σωτηρόπουλο,  Παπαθεοδώρου (Ζγουράτι), Πρίνα (Τσόκα), Τσούκε, Αρκουλή, Γαβαλά (Γκιόκα), Γιαννούλη, Τριανταφυλλίδη και Γκιουρτζίδη.