Με ήττες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα Κ-16 της ΕΠΣΚ οι Παριανές ομάδες

Με ήττες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Παριανές ομάδες για το πρωτάθλημα Κ-16 της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Πιο συγκεκριμένα ο Μαρπησσαϊκός ηττήθηκε 2-1 στο γήπεδο των Μαρμάρων από τον Παμμηλιακό.

Η ομάδα της Μάρπησσας, που ξεκίνησε τον αγώνα της με τους: Σπανό, Κιοσέ, Ντζουμανίκα, Ρηγόπουλο, Φραντζή, Ζουμή, Αποστολόπουλο, Εσάι, Πατέλη, Παντελαίο και Γούλα, φάνηκε να ελέγχει τον αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, αν και δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν φανερό ότι έμεινε από δυνάμεις με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο γκολ από την ομάδα της Μήλου και απλά προς τη λήξη του παιχνιδιού να μειώσει σε 1-2 με γκολ του Εσάι.

Ο Νηρέας από την πλευρά του έχασε 3-1 από τον Πανσιφναϊκού στη Σίφνο. Η ομάδα της Νάουσας ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Μιναστίρε, Βοσινάκη, Μπάλιο, Σουλεϊμάνι, Γκ. Λόκα, Βράπι, Αρκουλή, Θωμόπουλο, Κ. Λόκα, Ταντάνη και Γιαουπάι.

Η ομάδα της Σίφνου προηγήθηκε με 1-0 στο 9ο λεπτό, ο Νηρέας ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με γκολ του Τσαντάνη στο 16ο λεπτό και τελικά δέχθηκε άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.