Μπαλάρα ο Αστέρας Μαρμάρων μέσα στη Μήλο | Νίκησε 1-2 τον Παμμηλιακό!

Μπαλάρα έπαιξε ο Αστέρας Μαρμάρων στη Μήλο και νίκησε 2-1 τον τοπικό Παμμηλιακό, για το πρωτάθλημα του β’ ομίλου της Α’ ΕΠΣ Κυκλάδων.

Οι «κόκκινοι» της Πάρου έπαιξαν ίσως το καλύτερό τους φετινό παιχνίδι εκτός έδρας σε μία έδρα που τα τελευταία χρόνια λίγοι έχουν περάσει από εκεί.

Δίχως να υστερήσει κανείς από τον Αστέρα, πρέπει να κάνουμε ιδιαίτερα μνεία στον Παρτζάλη, που ήταν ανίκητος στην άμυνα, στον Κληρονόμο, που ταλαιπώρησε τους αντιπάλους του στο κέντρο του γηπέδου και φυσικά στους Χαραλαμπίδη και Ρέις, που συνεργάστηκαν άψογα όποτε χρειάστηκε.

Ο Αστέρας προηγήθηκε 0-1 στο 42ο λεπτό, όταν ο Κληρονόμος εκτέλεσε κόρνερ, ακολούθησε σύγχυση στην περιοχή της Μήλου και ο Λουρίδης με άπιαστο σουτ έγραψε το 0-1.

Ο Παμμηλιακός ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι του Παπαδημητρίου στο 56ο λεπτό και ο Ρέις στο 67ο λεπτό έγραψε το 1-2 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.