Πρόκριση με 7άρα η ΕΠΣ Κυκλάδων Κ-16 | Βαθμολογία Ομίλου

Μεγάλη πρόκριση στις 16 ΕΠΣ της χώρας που θα συνεχίσουν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων της ΕΠΟ, πήρε σήμερα (9/1), η ΕΠΣ Κυκλάδων, που νίκησε με το εμφατικό 7-1 τη Λέσβο.

Τα 5 γκολ από τα 7 συνολικά που σημείωσαν οι Κυκλάδες πέτυχαν παριανοί ποδοσφαιριστές. Οι Κυκλάδες προηγήθηκαν 1-0 με γκολ του νεαρού άσου του ΑΟΠ Ιω. Σαρρή, στο 12ολεπτό, για να δεχθούν την ισοφάριση στην εκπνοή του Α’ ημιχρόνου από τον Κρητικό της Δωδεκανήσου.

Η συνέχεια του αγώνα ήταν ένας εφιάλτης για τους Δωδεκανησίους, αφού οι Κυκλάδες ήταν μία μηχανή επίτευξης τερμάτων.

Το 2-1 έγινε στο 48ο λεπτό από τον Ευμορφόπουλο, το 3-1 στο 54ο λεπτό από τον Ιω. Σαρρή και το 60ο λεπτό ο Ευμορφόπουλος έκανε το 4-1. Αμέσως μετά ο Ιω. Σαρρής πέτυχε το 5-1 και στο 65ο λεπτό το 6-1. Τον χορό των τερμάτων και του τρελού ημιχρόνου που έκαναν οι Κυκλάδες έκλεισε ο νεαρός άσος του ΑΟΠ Διονύσης Σκιαδάς (φωτό), με κεφαλιά, στο 69ο λεπτό.

Στον άλλο αγώνα του Ομίλου τα Δωδεκάνησα κέρδισαν με 4-0 τη Χίο.