Ισοπαλία για τον ΑΟΠ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ΕΠΣ Κυκλάδων

Με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας για την πρεμιέρα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων, μεταξύ ΑΟ Πάρου και Μυκόνου, στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς.

Η Μύκονος ξεκίνησε τον αγώνα καλύτερη και στο 28ο λεπτό προηγήθηκε 0-1 με τον Καλογερά.

Ο ΑΟΠ ισορρόπησε τον αγώνα στη συνέχεια και στο 75ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 με τον Χίσκα. Η παριανή ομάδα λίγο έλειψε να «κλέψει» τη νίκη δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, αλλά η κεφαλιά του Γιουρτζίδη αποκρούστηκε σε κόρνερ από το Μυκονιάτη τερματοφύλακα, Ηλιάδη.

Οι πρωταγωνιστές

ΑΟΠ: Χαριστός, Πάπα, Ρέλλας, Μπέτσα, Καμπάσης, Σωτηρόπουλος (Τσόκα), Χίσκα (Σκιαδάς), Γαβαλάς, Σαρρής, Γιαννούλης, Γιουρτζίδης

Μύκονος: Ηλιάδης, Κουντουράς, Βαρουξής (Δήμας), Καρατζάς, Μπαλής, Καρφαρίδης, Σουλιόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Δημητρανόπουλος (Μπαϊρακτάρης), Ραζάκ, Καλογεράς (Δάρρας)