Μπήκε «κοιμισμένος» ο Νηρέας και όταν «ξύπνησε» ήταν αργά… | Βαθμολογία Β' Ομ. ΕΠΣΚ

Σαν υπνωτισμένος μπήκε ο Νηρέας στο γήπεδο της Σερίφου για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα και τελικά έχασε με 4-2.

Η Σέριφος προηγήθηκε 1-0 πριν καλά καλά να συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με όμορφο γκολ (ψαλίδι) του Λιβάνιου. Ο ίδιος παίκτης στο 15ο λεπτό έκανε το 2-0 με λόμπα σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου! Σαν να μην έφθαναν όλα αυτά –και ενώ ο Νηρέας είχε ισορροπήσει το παιχνίδι- ο Λιβάνιος έκανε με σουτ χατ τρικ στο 28ο λεπτό

Ο Νηρέας στη συνέχεια έκανε τη μεγάλη αντεπίθεση και μείωσε σε 3-1 με κεφαλιά του Μπαμπαλιού στο 30ο λεπτό. Οι συνεχείς επιθέσεις του στο πρώτο ημίχρονο και οι ευκαιρίες που είχε η παριανή ομάδα δεν απέφεραν άλλο γκολ. Στο Β’ ημίχρονο ο Νηρέας συνέχισε όπως τελείωσε τα πρώτα 45 λεπτά και έτσι, στο 50ο λεπτό μείωσε σε 3-2 με πέναλτι του Ραμπαβίλα.

Τελικά, η Σέριφος έκανε το 4-2 με ένα περιπετειώδη γκολ, καθώς στο 70ο λεπτό ο Λιβάνιος με πλασέ έστειλε την μπάλα προς την εστία του Νηρέα. Η μπάλα αποκρούστηκε από τον Παριανό τερματοφύλακα Βασιλάρη, αλλά ο διαιτητής έδειξε τη σέντρα υποστηρίζοντας ότι είχε περάσει τη γραμμή.

Οι πρωταγωνιστές

Σέριφος: Κοσμάς Βαλσαμάκης, Κων/νος Βαλσαμάκης, Παγιολάρι, Κ. Παρίσης, (Ν. Ρεβύνθης), Μουστάκας, Α. Μαγουλάς, Λιβάνιος (Ατσόνιος), Παπαδόπουλος, Δ. Παρίσης (Μαγουλάς), Κ. Ρεβύνθης (Αδελιανάκης), Παππάς

Νηρέας: Βασιλάρης, Ραμπαβίλας (Τριπολιτσώτης), Ζουμής, Άλκο, Ρεσουλάι, Παπαδόπουλος, Μπαμπαλιού (Κρίστι), Σιμόπουλος, Ρούσσος, Βράπι, Αρκουλής.