Μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ στο ντέρμπι των "αιωνίων" της Πάρου

Αγωνιζόμενος με πολύ μικρό μέσο όρο ηλικίας ο τυπικά γηπεδούχος Νηρέας αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΑΟΠ στο δημοτικό στάδιο Πάρου στο ντέρμπι των «αιώνιων» του νησιού μας, για το πρωτάθλημα του Β’ Ομίλου της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Ο ΑΟΠ άνοιξε το σκόρ στο 25ο λεπτό με τον Τριανταφυλλίδη και ο Νηρέας ισοφάρισε στο 51ο λεπτό με τον 15χρονο Νεκτάριο Σιμόπουλο, ο οποίος μετά τα πολύτιμα γκολ που πέτυχε με την Κ-16 της ΕΠΣ Κυκλάδων, «χτύπησε» και στο ντέρμπι των μεγάλων…

Μετά το γκολ της ισοφάρισης για τον Νηρέα, οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ της νίκης, όμως τελικά κανείς δεν μπόρεσε να το πετύχει αυτό.

Οι πρωταγωνιστές:

Νηρέας: Βασιλάρης, Ζουμής, Βράπι (Χρ. Ρούσσος), Τσενάι, Μπαρμπαρήγος, Παπαδόπουλος, Άλκο, Ρεσουλάι (Χ. Ρούσσος) Γ. Ρούσσος, Αρκουλής, Σιμόπουλος

ΑΟΠ: Χαριστός, Πάπα, Τσούκε, Καραγκούνης, Σωτηρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Γκιόκα (Ζέλα), Γιουρτζίδης, Α. Σαρρής (Ιω. Σαρρής Ι.), Σγουράτι, Χίσκα.