Λύγισε στο τέλος ο Νηρέας

Με δύο γκολ στο τέλος των ημιχρόνων ο Νηρέας λύγισε τελικά στη Μήλο, χάνοντας με 2-1 από τον Παμμαλιακό.

Ο Νηρέας προηγήθηκε 0-1 με πέναλτι του Ραμπαβίλα στο 18ο λεπτό, όταν έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία και τον Μηλιό τερματοφύλακα στα δεξιά.

Ο Παμμηλιακός ισοφάρισε στο 45ο λεπτό, όταν ο Καμακάρης έκανε «περίπατο» στην πλάγια γραμμή του Νηρέα και με ένα ύψωμα της μπάλας ο ανενόχλητος Σάντα έκανε με κεφαλιά το 1-1.

Το νικητήριο γκολ για την ομάδα της Μήλου μπήκε στο 81ο λεπτό, όταν ο Τσιριγωτάκης λίγο κάτω από τη σέντρα έκανε μία συρτή μπαλιά και ο Καμακάρης με πλασέ έγραψε το 2-1.

Οι πρωταγωνιστές:

Παμμηλιακός: Β. Μαυρογιάννης, Τ. Σοσόλι, Μάνι (Μαυρογιάννης), Σίδερης (Κουρέλης), Κυρίτσης, Λικάι (Α. Σιδέρης), Σάντα, Τσιριγωτάκης, Καμακάρης, Παπαδημητρίου, Α. Σοσόλι

Νηρέας: Φ. Ζουμής, Η. Ζουμής, Βράπι, Παπαδόπουλος, Μπαρμπαρήγος, Άλκο, Μπαμπαλιού, Ρούσσος, Ραμπαβίλας, Αρκουλής, Σιμόπουλος (Ρεσουλάι)

Διαιτητής: Ελευθεριάδης, με βοηθούς τους κ.κ. Γ. Μαθιουδάκη και Αντωνάκη.